Wyprawy górskie – czy warto?

machu-picchu-588634_960_720

Pytanie banalne ale zadawane wciąż przez wiele osób czy warto wybierać się na wyprawy górskie? Co to daje? Co z tego macie? Przecież trzeba się tak zmęczyć! Niektórzy lubią leżeć całymi dniami plackiem na słońcu, inni jednak preferują bardziej aktywną formę spędzania wolnego czasu. Jeśli choć raz wybraliście się w piękne miejsce na górską wyprawę i poczuliście kontakt z otoczeniem i dumę z siebie po zdobyciu szczytu wyprawy górskie są zdecydowanie dla was!

Wybierając się na wymagającą trasę musimy odpowiednio się przygotować, poświęcić czas na ćwiczenia i poprawić kondycję. Długie przygotowania i poświęcenia dla wielu osób mogą być czymś dziwnym ale są one potrzebne nie tylko przy wyprawach górskich. Każda aktywność fizyczna, zdobywanie celów i osiąganie sukcesów wymaga przygotowań. Ćwiczenia pomagają nam poznać siebie, rozwijać się i czuć się lepiej!

A co jeszcze mogą dać nam wyprawy górskie? Wolność, szczęście, radość to tylko niektóre określenia, dla każdego taka wyprawa jest czymś innym i przynosi trochę inne odczucia. Wędrując po górach jesteśmy blisko natury, pokonujemy nasze słabości, odpoczywamy od codzienności i poznajemy wspaniały świat, który nas otacza.

A jakie jest wasze zdanie na temat wypraw górskich? Co wam dają, co czujecie? Lubicie je, a może szczerze nienawidzicie, albo nie mieliście jeszcze okazji wybrać się na taką wycieczkę? :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>