10 powodów dla których warto pojechać do Peru!

wyprawa do peru

Peru to nie tylko jedno z największych centrów starożytnej cywilizacji. Ten położony w Ameryce Południowej kraj zachwyca niezwykłą różnorodnością i bogactwem przyrody. Znajdziemy tu zarówno pustynne płaskowyże, jak i ośnieżone górskie szczyty Andów i amazońską dżunglę. Przyznam, że wyprawa do Peru od dłuższego czasu chodzi mi po głowie. Byłam tam już co prawda dwukrotnie, lecz jest tam tyle do zobaczenia, że nie sposób ogarnąć wszystkiego w trzy tygodnie. W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam 10 powodów, dla których warto odwiedzić ten kraj.

Dlaczego warto odwiedzić Peru?

 1. Na terenie Peru znajduje się Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata! Zobaczenie zaginionego miasta Inków na własne oczy było dla mnie wspaniałym przeżyciem.

 2. Żeby spróbować oryginalnych przysmaków tamtejszej kuchni. Co prawda na świnkę morską, która jest specjalnością Peru nie dałam rady się skusić, ale do tej pory wspominam smak ceviche i pączków z gorącym karmelem.

 3. Trekking w Andach jest niesamowitym doświadczeniem. Najpierw przedzieramy się przez tropikalną przyrodę, by po chwili iść po ośnieżonej grani podziwiając strzeliste szczyty sześciotysięczników.

 4. Spacer po Limie, która jest miejscem kontrastów na pewno każdego zaskoczy i dostarczy wielu sprzecznych wrażeń. Z jednej strony nowoczesne biurowce, z drugiej ciągnące się kilometrami wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego Slumsy.

 5. Amatorom dzikiej przyrody i miłośnikom ornitologii spodoba się w Rezerwacie Narodowym Paracas, w którym można obserwować albatrosy, flamingi, kormorany, a nawet pingwiny Humboldta.

 6. Chyba każdy z nas marzył kiedyś, żeby zobaczyć prawdziwą pustynną oazę. Na pustyni Atacama znajduje się malownicza oaza Huacachina, która zwana jest oazą Ameryki.

 7. Miłośników zagadek i teorii spiskowych zainteresuje tajemniczy system linii, które można znaleźć niedaleko miasta Nazca. Najlepiej zdecydować się na lot nad płaskowyżem.

 8. W Peru można zobaczyć najwyżej położone jezioro na Świecie. Titicaca znajduje się na wysokości 3812 m n.p.m.

 9. Na pustyni Atacama spróbować można sandboardingu. Polecam każdemu!

 10. Żeby zobaczyć Kanion Colca, jeden z najgłębszych kanionów Świata.

Mam nadzieję, że wymienione przeze mnie ciekawostki zainspirowały Was do tego, żeby odwiedzić Amerykę Południową. Z mojej perspektywy wyprawa do Peru była czymś, czego nigdy w życiu nie zapomnę i marzę o tym, żeby jeszcze tam wrócić.

Jedno przemyślenie na temat “10 powodów dla których warto pojechać do Peru!”

 1. Peru jest moim marzeniem od kiedy zainteresowałam się cywilizacjami przedinkaskimi. I z pewnością będzie pierwszym krajem, który odwiedzę w Ameryce Południowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>