Wyprawa do Peru – kiedy jechać?

wyprawa do Peru

Z roku na rok kraje Ameryki Południowej odwiedza coraz więcej turystów. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza wyprawy do Peru. Nic dziwnego, ten niezwykle różnorodny kraj zachwyca pięknymi krajobrazami i kulturą, oferuje także wiele atrakcji. Jaki jest najdogodniejszy termin na wyjazd do Peru?

Klimat Peru jest tak samo zróżnicowany jak krajobrazy tego kraju. W państwie tym występuje aż 28 różnych stref klimatycznych! Warunki dyktowane są wysokością nad poziomem morza i wpływami zimnego Prądu Peruwiańskiego. Najlepsza pora zarówno na wędrówki po Andach, jak i zwiedzanie pozostałych atrakcji położonych u ich podnóża przypada na okres od maja do września. W górach panuje wówczas znakomita widoczność, jednak trzeba być przygotowanym na to, że wahania temperatury w ciągu doby są dość spore – po zachodzie słońca można się liczyć z tym, że zastanie nas temperatura minusowa, dlatego zawsze warto mieć przy sobie dodatkową ciepłą odzież. Pozostałe miesiące są nieco cieplejsze, lecz panuje większa wilgoć co sprawia, że górskie szczyty często przysłaniają chmury – jeśli zależy nam na widokach, wyprawa do Peru w tym okresie nie jest najlepszym pomysłem.

Najgorszym miesiącem na odwiedzenie Limy jest sierpień, w którym temperatura wynosi ok. 15 stopni. Nie poleca się także wyjazdów do stolicy Peru w okresie od kwietnia do listopada ze względu na zimną mgłę zwaną garua, która przysłania słońce i negatywnie wpływa na nastroje mieszkańców.

Okres od listopada do maja nie jest zbyt szczęśliwy jeśli mamy w planach zwiedzanie Niziny Amazonki, która w tym czasie nawiedzana jest przez pory deszczowe. Szczególnie intensywne deszcze padają między styczniem a kwietniem, przyczyniając się do powstawania powodzi i osuwania warstw ziemi. Często nieprzejezdne są także drogi.

Jeśli marzy nam się wyprawa do Peru, najlepiej wybrać termin, w którym pogoda będzie jak najbardziej sprzyjająca. W ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek i przywieziemy do domu wiele pięknych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>